Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Европа за първи път в своята история. В спор за трофея баварците се наложиха със 7:6 след изпълнение на дузпи над Челси. В редовното време мачът завърши наравно 2:2, като Байерн изравни в последната секунда на второто продължение. При дузпите германците бяха безгрешни, а единственият пропуск от бялата точка направо Лукаку.

Двубоят между двата отбора бе очакван с огромен интерес и заради сблъсъка на Хосеп Гуардиола и Жозе Моуриньо. Испанският наставник вдигна първи трофей начело на Байерн, а Моуриньо трябва да изпие горчивата чаша до дъно, тъй като неговият Челси изпусна трофея буквално с гол в последната секунда на мача.

Иначе срещата започна отлично за Челси, които откриха резултата в 8-ата минута след страхотен шут на Фернандо Торес. Испанецът засече подаване по земя на Шюрле и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Ноер.

Секунди след подновяването на играта Рибери изравни с не по-малко красив гол. Футболист №1 на Европа за миналия сезон се разписа с удар извън полето, като не остави шанс на Чех. В последните минутки на редовното време пък Рамиреш бе изгонен, след като получи втори жълт картон за груб фаул в краката на Гьотце.

В продължението на срещата двата отбора си размениха по още едно попадение. Еден Азар изведе Челси напред в 93-ата минута, след като направи за смях половината отбрана на Байерн. Очаквано до края на продълженията германците се хвърлиха в атака, а на няколко пъти Чех направи феноменални спасявания. Все пак в добавеното време на продълженията Хави Мартинес се разписа с удар от 5-6 метра, като по този начин гарантира изпълнението на дузпи.

При наказателните удари един единствен пропуск се оказа решаващ - направи го Лукаку с последното изпълнение на дузпа. Така след 3 загубени финала, Байерн за първи път в кариерата си вдигна трофея за Суперкупата на Европа.

БАЙЕРН - ЧЕЛСИ 2:2

0:1 Торес (8')

1:1 Рибери (47')

1:2 Азар (93')

2:2 Мартинес (120')