Байерн победи с категоричното 4:1 Милан във втората полуфинална среща от провеждащия се в Мюнхен четиристранен турнир Ауди Къп.

Томас Мюлер изведе домакините напред още в 12-ата минута на срещата, като резултатът се запази такъв до 80-ата, когато последва истинско десет минутно шоу.

Първо Бастиан Швайнщайгер премина като на парад през Дженаро Гатузо и защитата на италианците и с удар около границата на наказателното поле удвои.

Андреа Пирло обаче намали в 81-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар, успявайки да промуши топката през ръцете на вратаря Ханс-Йорг Бут и даде надежда на Милан за изравняване.

Минута преди края обаче Саер Сене вкара трето попадение за Байерн след подаване на Мюлер в рехавата защита на росонерите и реши всичко.

За радост на феновете, изпълнили до дупка Алианц Арена, обаче баварците не спряха до тук. В 90-ата Томас Мюлер вкара втория си гол в мача и общо четвърти за домакините, с който оформи крайното 4:1 срещу Милан.

На финала в четвъртък тимът от Мюнхен ще срещне английския шампион Манчестър Юнайтед, който в по-ранния двубой се наложи с 2:1 над аржентинския гранд Бока Хуниорс.