Аякс на практика отпадна от борбата за първото място в холандската Ередивизи. В мач от 23-ия кръг амстердамци изпуснаха победата срещу Рода в Керкраде, завършвайки 2:2, след като преди това бяха повели с 0:2. Така 11 мача до края, столичани остават на третото място с 45 точки, на 5 зад лидерите Твенте и ПСВ Айндховен.

Аякс започна добре срещу надъханите домакини, които в Холандия са считани за отбора на миньорите в богата на изкопаеми област Лимбургия.

При една отлична контра в 13-ата минута Мирален Сюлеймани откри, прехвърляйки технично вратаря. Гостите изпуснаха още 2-3 отлично възможности, преди Сиm де Йонг да удвои с глава в 34-ата.

Домакините все пак стигнаха до гол малко преди почивката, благодарение на груба грешка на вратаря Маартен Стекеленбург. Холандският национал не успя да изчисти добре една топка, играч на Рода пресече паса и изведе останалия на празна врата Мадс Юнкер - 1:2.

След почивката събитията на оставиха без дъх изпълнения до краен предел „Парстад Лимбург". Рода натисна и напрежението пред вратата на гостите осезаемо се повиши. След няколко пропусна на Юнкер и Скубо, Ануар Хадуир изравни в 80-ата мин. след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Видели, че ще изпуснат успеха, амстердамци натиснаха и получиха дузпа за игра с ръка 2 минути преди края.

Мунир Ел Хамдауи застана зад топката, но вратарят на Рода Титон спаси удара му и се превърна в герой за „жълто-черните".