Аякс спечели голямото дерби на Холандия срещу Фейенорд. Амстердамци победиха най-големия си враг с 2:1 на неговия "Де Кайп". След този успех, Аякс вече има 13 поредни мача без загуба от своя най-яростен съперник в Ниската земя.

Мачът започна нервно, макар че по-добрите положения бяха пред вратата на домакините. Суарес и Ел Хамдауи непрекъснато тормозеха отбраната на ротердамци, но гол не падна до 40-ата минута. Тогава Сюлеймани центрира от фаул, Стефан де Фрай се опита да изчисти, но вместо това топката попадна на главата на Де Йонг, който отблизо нямаше как да пропусне.

Лошите новини за Фейенорд не спряха дотук, Секунди преди почивката най-добрият им защитник и капитан Рон Флаар получи травма и бе заменен принудително.

Аякс започна много силно след почивката и изпусна 3 страхотни възможности. Ел Хамдауи удари греда, Суарес стори същото, а мароканецът имаше още един чудесен шанс да се разпише, но прехвърлящитя му удар мина на сантиметри от вратата.

Логичното все пак се случи в 56-ата минута. Невероятна комбинация между Суарес и Ел Хамдауи изведе последния сам срещу Роб ван Дайк и този път мароканецът не сбърка - 0:2.

След това попадение, Аякс се поотпусна, макар че нова чудесна възможност се откри пред Сюлеймани, но сърбинът не сполучи.

С напредването на времето натискът на ротердамци се усили, а треньорът на Аякс Мартин Йол упорито не правеше смени, въпреки че имаше на пейката до себе си традиционните титуляри Емануелсон и Де Зеув.

Гол на Фейенорд бе справедливо отменен заради засада, но малко по-късно домакините все пак намалиха. След центриране от статично положение, Сетекеленбург бе блокиран, не успя да стигне до топката, а Андре Байа я насочи с глава в мрежата - 1:2 10 минути преди края.

Подкрепяни истерично от феновете си, играчите на Марио Беен се опитаха да стигнат до изравняване, но натискът им бе твърде хаотичен и мачът завърши без повече голове.

Така Аякс поведе в класирането, преди днешния мач на ПСВ Айндховен с Рода в Керкраде.