Аякс не пропусна шанса да се възползва от загубата на лидера Твенте вчера и би Вилем II с 2:0 като гост. По този начин амстердамци вече са само на 1 точка зад тима на Николай Михайлов два кръга преди края. Момчетата на Мартин Йол са на път на поставят и рекорд по резултатност, след като вече имат 98 вкарани гола само в Ередивизи.

Мачът със закъсалия Вилем обаче далеч не бе лек за столичани, макар че те поведоха още в началните минута. "Обичайният заподозрян" Луис Суарес бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 0:1. Уругваецът вече има 33 попадения на сметката си и убедително води в голмайсторската листа.

Аякс трябваше да чака до 60-ата минута, преди да удвои преднината си. Този път точен бе Марко Пантелич, който оползотвори пас на Денис Ромедал.

След този двубой Вилем II вече мисли за плейофите за оставане в елита, след като почти няма шансове да излезе над чертата.

До края на сезона Аякс приема Хераклес и гостува на НЕК Неймеген. Твенте пък първо е домакин на Фейенорда и среща НАК в Бреда.