Арсенал направи и невъзможното, но в крайна сметка успя да победи Барселона с 2:1! "Артилеристите" отстъпваха в резултата чак до 78-ата минута, след като Давид Вия бе извел каталунците напред в резултата, но в крайна сметка с попадения на Ван Перси и Аршавин момчетата на Арсен Венгер направиха много важна крачка към 1/4 финалите в надпреварата.

Още в 15-ата минута Меси пропусна отлична ситуация за гол. Аржентинската суперзвезда излезе сам срещу стража на домакините Шчесни и копна елегантно топката над него, но тя мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на домакините.

Арсенал отвърна с няколко добри ситуации, пропуснати предимно от холандския нападател Робин Ван Перси. В 30-ата минута той изтърва отлична ситуация за гол, след като бе иведен от Джак Уилшър.

Малко по-късно капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас бе изведен отлично от Тео Уолкът вдясно, след което пробва да подаде към Ван Перси, но топката не стигна до холандеца.

В 38-ата минута пък гол на Лионел Меси пък бе спорно отменен, поради засада. Първо Педро шутира, а след това Меси довкара топката с глава, но попадението не бе зачетено. Така след полувреме игра Барселона водеше на Арсенал с 1:0.

В началото на второто полувреме Арсенал опита да натисне, но пропусна няколко добри ситуации за гол. Уилшър стреля опасно от около 15-ина метра, а след това и Фабрегас пробва шанса си, но не успя да улучи вратата.

Барселона отвърна чрез хубав шут на Меси. След това обаче Арсенал нанесе своя решителен удар.

Първо в 78-ата минута Клиши даде извеждащ пас на Ван Перси в наказателното поле и макар холандецът да бе в неизгодна ситуация от много малък ъгъл вкара за 1:1.

Само 5 минути по-късно Самир Насри бе изведен по крилото и влезе непокрит в наказателното поле. За миг французинът се забави с изстрела и това позволи на защитник да се върне. Първоначално изглеждаше, че опасността е отминала, но Насри поднесе назад топката към Аршавин, който от точката на дузпата изключително елегантно и красиво вкара втория гол за Арсенал в срещата.

В последните минути Барселона натисна, но след доста необяснимата смяна на Пеп Гуардиола, който изкара голмайстора си Давид Вия, каталунците просто нямаха достатъчна атакуваща мощ и загубиха срещата.

Очаква ни повече от интригуващ реванш на "Камп Ноу".

АРСЕНАЛ - БАРСЕЛОНА 2:1
0:1 Вия (26), 1:1 Ван Перси (78), 1:2 Аршавин (83)