Българският защитник Росен Кирилов изигра пълни 90 минути за Таврия при победата с 2:1 над Хартс. Приятелската среща, която се проведе в китното градче Зеекирхен край Залцбург, беше част от предсезонната подготовка на двата отбора. Както е известно, бранителят на Литекс е на проби в украинския тим и ще тренира с него до неделя. Именно тогава ще се разбере дали Кирилов ще подпише договор с клуба.

Резултатът откри Александър Ковпак в 29-ата минута. В 44-ата "сърцата" успяха да изравнят. След груба грешка в защитата на петия в Украйна, топката попадна в краката на Европейския шампион с Гърция през 2004 година Христос Карипидис, който с мощен шут от близко разстояние разстреля Саша Тодич.

През втората част играта беше равностойна. В 57-ата минута обаче Владимир Гоменюка беше фаулиран в наказателното поле на Хартс и австрийският рефер Хорберт Шваб отсъди дузпа. Зад топката застана авторът на първото попадение Александър Ковпак, който не пропусна и оформи крайното 2:1 за Таврия.

"Сърцата" пък излязоха с резервен състав, тъй като на лагера в Австрия ще се разбере кои 10 футболисти ще напуснат отбора. Собственикът на тима от Единбург Владимир Романов е решил да изгради нов състав, с който да може да се противопостави на грандовете от Глазгоу Селтик и Рейнджърс.

В събота Хартс ще играе приятелска среща с Аустрия (Виена). За този мач се очаква мениджърът на тима от шотландската столица Анатолий Каробочка да разчина на основните си футболисти. На 7 юли Таврия пък ще се изправи срещу тима от Втора Бундеслига Кайзерслаутерн.