Участникът ни в турнира за купата на УЕФА Литекс постигна втората си поредна победа по време на лагера в Холандия. Преди няколко дни двукратните ни шампиони надвиха Торпедо (Москва) с 1:0. Сега ловчанлии удариха с 4:1 белгийския Рьозеларе, който завърши на 12-о място миналия сезон.

В началото на двубоя двата отбора си вкараха по един гол. Първи се разписаха "оранжевите" чрез Борислав Хазуров. Белгийците изравниха, а десет минути преди края на първото полувреме Любомир Любенов отново даде преднина на ловчанлии.
През втората част Люпко Петрович пусна Миливое Новакович и Костадин Хазуров и именно двамата нападатели вкараха две попадения във вратата на Рьозеларе за крайното 4:1 в полза на Литекс.

"Играхме срещу силен съперник. Момчетата тренират здраво и направиха добър мач", заяви след двубоя сръбският специалист Люпко Петрович.

В следващите дни няма планувана контрола, като ще се търси по-слаб съперник. На 6 юли е двубоят с Брюж, а на 8-ми с Генк. На 9 юли възпитаниците на Петрович заминават за Словения, където остават до първия си мач от УЕФА на 13 юли срещу местния Копер.

РЬОЗЕЛАРЕ (Бел) - ЛИТЕКС 1:4
0:1 Б. Хазуров (15), 1:1 Ойен (28), 1:2 Любенов (35), 1:3 Новакович (84), 1:4 К. Хазуров (86)
СЪСТАВЪТ НА ЛИТЕКС: Вутов, Берберович, Желев, Сичеро, Занев, Ковачев, Йеленкович, Ст. Генчев, Любенов, Б. Хазуров, Сандриньо (Тодор Тодоров, Бандаловски, Кирилов, Кайе, Венков, Паланков, Златинов, Манолев, Анатоли Тодоров, Новакович, К. Хазуров)