Трета поредна победа записаха баскетболистите на Балкан в Ботевград в Балканската лига. Пред своя публика те разгромиха македонския Куманово с 96:69.

Ботевградчани започнаха устремно и само за първата част постигнаха аванс от 20 точки, а в 15-ата минута бяха нанизали 45 точки в коша на съперника. Въпреки това те продължиха да търсят убедителен успех, за да имат предимство в преките мачове, след загубата в Македония, и го постигнаха, с крайните 30 точки разлика.

Борбата под коша бе чувствително в полза на Балкан, а стрелбата също вървеше доста по-добре за домакините. С 23 точки и 13 борби за успеха завърши Ноа Далман, Станимир Маринов добави 19 точки и 13 борби, и бе близо до трипъл-дабъл, с осемте си асистенции. 18 и 17 точки вкараха съответно Павел Маринов и Логан Стъц. Неманя Вранеш бе най-резултатен за Куманово с 16 точки.

"Играхме добре, направихме необходимата разлика още в първата част. Те най-малкото, до което се доближиха бе 14 точки. Само съм недоволен, че Станимир Маринов стъпи накриво накрая, и се надявам да няма нищо сериозно преди Купата, която е само след осем дни," заяви след мача старши треньорът на Балкан Александър Тодоров пред БНТ.

С тази победа Балкан се изкачи на 5-о място в класирането с 11 т. от 17 мача. Водач е Левски с 19 т. от 12 мача пред Сигал Прищина и Куманово с по 18 т.