Баскетболистките на Дунав 8806 приключиха без победа участието си в тазгодишното издание на турнира Еврокъп. В последния си мач те отстъпиха като гост с 66:80 на Динамо (Курск).

Нашите баскетболистки претърпяха четири загуби в групата в конкуренцията на Динамо, който защитава титлата си от миналата година и един от най-сериозните отбори в турнира – Боташспор (Адана). Въпреки разликата в класите, русенки се бориха до края и няма за какво да съжаляват от участието си в Еврокъп този сезон.

Русенки изиграха силно първо полувреме, в което не позволиха на Динамо да се откъсне напред в резултата с голяма разлика и почивката дойде при пасив само от 4 точки - 35:39.

Силна серия на домакините в началото на третата четвърт ги изведе с 11 точки напред, разлика, която те успяваха без проблем да поддържат до края на срещата.

За българския тим Кристина Сантяго завърши с 20 точки и 8 борби, а 17 плюс 9 добави Аманда Джонсън. С 12 точки и 5 борби се включи Мерике Андерсон. За Динамо Епифани Принс наниза 16 точки, а с 14 се включи Аусра Бимбайте.

В крайното класиране в групата първи е Динамо с 4 победи, втори е Боташспор с 2 победи и 2 загуби и трети - Дунав - с 4 загуби.