Старши треньорът на баскетболния Евроинс Черно море Даниел Димитров определи като нереална разликата от 19 точки (87:68), с които неговият отбор бе надигран от румънския Газ Метан в двубой от Балканската лига, пише " Позвънете новини". Това бе първа загуба в лигата за варненци, които в първия кръг надиграха у дома сръбския Металац (Валево).

"След третата четвърт резултатът бе 63:63, а четири минути преди края на мача губехме само с четири точки при 65:69. За това твърдя, че крайният резултат е нереален. Накрая ни свириха несъществуващ фаул в нападение, а освен това ни вкараха тройка в последната секунда и разликата се вдигна доста.

Не бих казал, че сме играли добре преди последните четири минути, но въпреки всичко бяхме в мача почти през цялото време и дори водихме в резултата. Грешките в последната част ги правихме и преди това. Ако в първите три части не бяхме допуснали толкова пропуски, щяхме да водим с по-голяма преднина и да чакаме спокойно края на мача. В последните минути обаче се надпреварвахме да грешим. Не знам, може би се дължи на липсата на опит", обясни поражението Даниел Димитров.

Младият специалист оприличи Газ-Метан на българския Лукойл Академик.

"Имат голям бюджет и много чужденци. През този сезон са допуснали само една загуба в Плоещ преди десет дни. Залата им беше препълнена, имаше доста зрители. Гледал съм им много мачове и очаквах да играят по-силно. Двубоят бе полезен за моите баскетболисти, за които той бе първи на такова високо ниво. Имаха възможност да си сверят часовниците и да разберат, че този тим няма нищо общо с повечето български.

Тези мачове в Балканската лига са ни много нужни, тъй като трупаме безценен опит. Все още имаме доста работа преди да надиграваме състави като румънския. Трябва да повишим нивото на някои компоненти от играта", завърши Даниел Димитров.