Баскетболистите на Берое постигнаха убедителна победа като домакин над черногорския Теодо с 94:72 и с това си осигуриха предсрочно класирането за втората фаза на Балканската лига. Преди последния 10-и кръг старозагорци не могат да бъдат изместени от от първите четири места в група А. Те записаха четвърта победа в четири домакинства и общо шеста в деветте си мача.

Берое реши днешния мач с Теодо още през първото полувреме. Домакините поведоха с 26 точки след 31:15 в първата четвърт и 32:22 във втората. След почивката старозагорци намалиха оборотите и позволиха на съперника да спечели минимално следващите две част - 13:12 и 22:19.

Шейн Гибсън беше най-полезен за победители със 17 точки, пет асистенции, четири борби и три откраднати топки. Брандис Рос добави 15 точки, пет борби и четири асистенции, а още четирима играчи завършиха с двуцифрен точков актив - Омари Гудул (14 т.), Тенчо Банев (12), Степан Тесия (12) и Тодор Тодоров (10).

За Теодо най-резултатни бяха Стефан Саин и Радомир Маройевич с по 14 точки.

Тимът, воден от Любомир Минчев, събра 15 точки и излезе начело в група А преди македонския сблъсък между Куманово (15 т.) и последния Кожув (11 т.), с който в четвъртък ще приключи предпоследният кръг.

Берое победи Сигал (Прищина) след продължение

Берое с драматична победа за Балканската лига

Близо е до класиране за следващата фаза на Балканската лига

В последния кръг на първата фаза Берое посреща Куманово в директен мач за първото място. Двубоят е на 24 януари в Стара Загора.

За втората фаза се класират първите четири отбор от двете групи. Те ще бъдат разделени по четири в две групи, от които победителите отиват директно на полуфинал, а заелите второ и трето място ще играят плейофи за място във финалната четворка.