Байерн (Мюнхен) победи Реал (Мадрид) с 85:83 в среща от 10-ия кръг на Топ 16 на Евролигата и по този начин попречи на "белите" да си осигурят място в плейофите още тази седмица. Баварците извоюваха успеха си през заключителните 10 минути на мача, в които влязоха с пасив от четири точки, но успяха да стигнат до пълен обрат и заслужена победа.

Нихад Джедович наниза 21 точки за Байерн, Малкълм Дилейни остана с 20 и 6 асистенции, докато Робин Бенцинг реализира 14 точки. Серхио Родригес бе най-резултатен за Реал с 18 точки (5/6 от тройката), Янис Бурусис се отчете с 13 точки, а Руди Фернандес приключи с 12.

Реал е на втора позиция в група F с 8 победи и 2 загуби, докато Байерн е на четвърто място с 5 победи и 5 поражения. Лидер е ЦСКА Москва с 1 загуба.

В мач от същата група Макаби Тел Авив победи Жалгирис със 77:67 и се утвърди на третото място със 7 победи и 3 загуби, а Жалгирис остава последе само с 1 победа.

В другата група Е в пряк сблъсък за класиране в първата осмица Фенербахче Юлкер победи в Истанбул Уникаха (Малага) с 69:67.  "Фенерите" стигнаха до успеха след силна серия от 13:1 в четвъртата част и наваксаха изоставане от 8 точки. Фенербахче е на четвърта позиция в групата с 5 победи и 5 загуби, а Уникаха е на трето място със същия актив.

Едноличен лидер без загуба е Барселона, който вече си осигури участие в топ 8.

В друг мач Каха Лаборал загуби от Емпорио Милано с 65:83. Италианците са втори със 7 победи и 3 загуби, докато Каха Лаборал остава последен и практически загуби шансове да продължи напред.