Барселона Регал спечели четвъртия мач от четвъртфиналната серия в Евролигата срещу Панатинайкос и така успя да изравни резултата на 2:2 победи. В атинския комплекс ОАКА, пред френетичната подкрепа на гръцката публика, каталунците се наложиха със 70:60.

Изправени пред опасността от отпадане играчите на Барселона  започнаха максимално мобилизирани и дръпнаха с 20:10 след първата част. Макар че домакините се опитаха на няколко пъти да се доближат в резултата, каталунците не изпуснаха водачеството до края на срещата.

Гардът Хуан Карлос Наваро, реализатор номер 1 в Евролигата, изигра решаваща роля за успеха на каталунците в Атина, отбелязвайки 17 точки, включително две ключови тройки в края на мача.  Много силно игра и центърът Анте Томич, който помогна с 16.

За ПАО се отличи Майк Брамос с 15 точки, а капитанът на тима Димитрис Диамантидис остана без точка за Панатинайкос, чиято стрелба от игра бе едва 30%.

Победителят в четвъртфиналната серия ще бъде определен в решителен пети мач другия вторник, 23-и април, в Барселона.