Новобогаташите от Пари Сен Жермен отпаднаха от Лига Европа. Френският тим успя да победи играещия само за честта си Атлетик (Билбао) в последния си мач от група  F с 4:2, но това не се оказа достатъчно.

Вместо парижани, напред в турнира продължава Залцбург. Австрийците успяха да обърнат Слован до 3:2, като гости, въпреки че губеха с 0:2 още до 6-ата минута.

Така ПСЖ и Залцбург събраха по 10 точки, но 1/16-финалите отиват именно австрийците, заради по-добри показатели в преките двубои с френския гранд.

Началото на двете срещи с нищо не предвещаваше подобен завършек. Милош Лачни набързо вкара два гола за последния в групата Слован в 3-ата и 6-ата минути, което обнадежди всички на „Парк де Пренс".

Ячер от дузпа в 19-ата и Леонардо в 24-ата мин. обаче върнаха статуквото. Веднага след почивката Мариан Хад си набута автогол и подари класирането на Залцбург.

В същото време ПСЖ се измъчи доста, но успя да бие резервите на вече осигурилия си първото място Атлетик. Ауртенече откри за баските в самото начало, но до почивката Пасторе и Бодмер направиха резултата 2:1 след центрирания от статични положения.

Лопес направи 2:2 след почивката с красив далечен шут, което предизвика масово недоволство сред френските фенове. ПСЖ се хвърлиха в атаки и получиха малко спорна дузпа в 83-ата мин. Нене обаче я профука, биейки силно над вратата.

Буквално в следващата атака обаче Перес си вкара автогол при опит да избие едно центриране. В последните секунди Нене изпроси втора дузпа, която бе вкарана от Оаро, но това не се оказа достатъчно, освен да фиксира крайното 4:2.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА - ТУК!