Отборът на Волфсбург се класира на 1/8-финал в турнира Лига Европа, след като удържа нулево реми в реванша със Спортинг (Лисабон) на стадион "Жозе Алваладе" в португалската столица. В първия мач "вълците" се наложиха с 2:0 и този успех се оказа решаващ за продължаването им напред. Германският тим обаче може да благодари на късмета и на вратаря си Диего Беналио, тъй като домакините тази вечер направиха куп пропуски, но така и не успяха да пратят топката в мрежата на съперника.

Първото полувреме бе изцяло под диктовката на Спортинг. В 15-ата минута Нани получи центриране в наказателното поле, но не успя да стреля добре от воле. След това в 22-ата минута удар на Уилиам Карвальо стреля от далеч, но вратарят спаси. В 35-ата минута опасен удар на Танака профуча до гредата. В 37-ата минута пък отново Карвальо стреля от границата на наказателното поле, но отново ударът му бе отразен от Диего Беналио.

В 40-ата минута домакините имаха една от най-добрите си възможности. Танака получи в близост до вратата, ударът му бе спасен, след това и Адриен Силва стреля, но защитник се намеси решително, а при третия опит Карийо прати кълбото над вратата. В добавеното време на първата част пък Танака отправи силен удар, Беналио докосна топката, която в крайна сметка се отби от гредата.

И второто полувреме нещата на терена не се промениха. Спортинг търсеше гола, но той продължаваше да се изплъзва. В 55-ата минута силен шут на Нани по земя попадна право в ръцете на Беналио. В 63-ата минута Карийо бе намерен в пеналта, освободи си пространство за удар, но прати кълбото над вратата.

Eдна от малкото възможности за Волфсбург в мача пък дойде в 76-ата минута, но Даниел Калигури стреля изключително слабо. В ответната атака пък лисабонци пропуснаха поредната си "златна" възможност, като отново Танака бе изведен на стрелкова позиция, но прати топката в тялото на вратаря, като след това не успя и при опита за добавка.

В 84-ата минута Волфсбург можеше да реши всичко в срещата, като Бас Дост изскочи зад защитата, но бе препънат преди да отправи удар. Съдията обаче не видя основания да отсъди дузпа. Минута по-късно пък последва поредната възможност за португалците, като Нани отправи удар, който отново бе спасен от Беналио.

В крайна сметка мачът завърши без голове в двете врати, а това напълно устройваше играчите на Волфсбург, които си осигуриха продължаване напред в турнира.