Виляреал се наложи с минималното 1:0 като гост на Динамо (Загреб) в първи мач от четвърфиналната фаза на Лига Европа. Единственият гол в мача падна от дузпа чрез Жерар Морено.

Така Виляреал взе ценен аванс преди реванша.

След половин час игра Мислав Оршич вкара топката в мрежата на Виляреал, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада.

В края на първото полувреме видео системата отново бе в центъра на събитията, след като съдията отсъди дузпа за Виляреал. С удара от бялата точка се нагърби Морено, който бе безкомпромисен и изведе отбора си напред.

През втората част Динамо (Загреб) имаше своите шансове за изравняване на резултата, но не успя да промени събитията.

Срещата се оказа показно на Унай Емери, който е майстор на турнирните резултати - особено в Лига Европа.