Испанският Виляреал успя да стигне до победата с 3:2 при гостуването на Байер Леверкузен в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Така "жълтата подводница" направи смела крачка към класиране в следващата фаза на турнира.

Резултатът на "БайАрена" бе открит в 33-ата минута, когато Кадлец напредна отлично през центъра на терена и с много хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

В 42-ата минута Джузепе Роси получи отличен пас в наказателното поле, навлезе в пеналта и с хубав удар покрай вратаря на домакините изравни резултата.

След почивката двата отбора си вкараха още три гола. Първо в 70-ата минута Нилмар се възползва от отличен пас на Гаспар и изведе "жълтата подводница" напред в резултата. Само 2 минути по-късно обаче Кастро изравни за домакините след асистенция на Кислинг.До крайното 3:2 за Виляреал се стигна в даденото от съдията продължение, когато точен бе Нилмар.