Наполи очаквано се класира за полуфиналите в Лига Европа. „Небесносините" направиха 2:2 като домакин на Волфсбург. В първия мач, тимът на Рафа Бенитес нанесе историческа загуба на „вълците", побжеждавайки ги с 4:1. До този момент германците не бяха губили с повече от два гола на свой терен в европейските клубни турнири.

Всичките голове в днешния мач паднаха след почивката. Първото попадение падна в 50-ата минута чрез Хосе Кайехон. Четвърт час по-късно Дрийз Мартенс покачи на 2:0. "Вълците" не се отказаха и се втурнаха в атака. Тим Клозе намали резултата в 71-ата минута след асистенция на Арнолд.

Само 2 минути по-късно Иван Перишич простреля вратаря на Наполи Мариано Андухар за 2:2, но за чудо така и не остана време и сили за гостите.