Валенсия се класира за 1/16-финалите в турнира Лига Европа. В решителна последна среща, "прилепите" победиха като гост Дженоа с 2:1 след късен гол на Давид Вия. Загубата бе фатална за италианците, които напуснаха турнира. Напред продължава и Лил, който очаквано не срещна проблеми у дома срещу Славия (Прага). Французите спечелиха мача с 3:1 и заеха второто място в Група "В".

Двубоят в Генуа започна изключително динамично. Първите голови положения се откриха пред звездата на гостите Давид Вия, но ударите на нападателя бяха добре блокирани от опитния страж на "грифоните" Скарпи. Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред застрашиха вратата на "прилепите". В 15-ата минута Роси отправи страховит шут, но топката излезе на около метър в аут. Малко по-късно и Креспо опита късмета си, но и той бе неточен.

Когато полувремето вървеше към нулево реми Валенсия стигна до много важен гол. В продължението на първата част Хоакин центрира от свободен удар, защитникът Бруно се извиси над всички и с параболичен удар с глава майсторски прехвърли Скарпи - 0:1. Няколко секунди по-късно Вия можеше да нанесе втори удар на италианците, но този път вратарят на домакините се намеси решително.

Домакините започнаха много настойчиво второто полувреме и стигнаха до изравнителен гол още в 51-ата минута. Защитата на Валенсия не се ориентира правилно при едно дълго подаване и остави Креспо сам срещу вратаря Моя, а за аржентинецът не представляваше проблем да вкара топката в мрежата - 1:1. Силните игри на Дженоа продължиха и 10 минути по-късно Паласио можеше да вкара втори гол, но топката не намери целта.

В 73-ата минута и резервата Скули опита късмета си, но и той не успя да прокара топката покрай стража на "прилепите". В самия край на мача драмата бе пълна. В 85-ата минута Давид Вия пропиля дузпа и съхрани надеждите на Дженоа, но малко по-късно се реабилитира за пропуска си от бялата точка и матира за втори път стража на домакините - 1:2.