Уулвърхемптън си позволи загуба при визитата си на Еспаньол в двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

Доскорошният съперник на Лудогорец в групите на надпреварата отстъпи с наглед определящото 0:4 визитата си на Острова в първата среща и точно това се оказа от съществено значение преди началото на реванша.

Испанците опитаха да покажат зъби и откриха резултата след 16 минути игра.

Точен в тяхна полза беше Джонатан Калери, който вдигна феновете по трибуните на крака.

Само 6 минути по-късно Адама Траоре сложи край на миниатюрните надежди на домакините, изравнявайки за 1:1. Това пречупи и без това обезверените каталунци, но те все пак не се примираха със случващото се.

Калери вкара втори гол в 57-ата минута от дузпа, но след това равенството пак бе възстановено, в конкретния случай от Дохърти.

Снимка 467818

Източник: UEFA.com

В продължението на двубоя Калери оформи хеттрика си, за оказалото се и крайно 3:2.

В друга среща от тази фаза ЛАСК (Линц) победи на собствен терен АЗ (Алкмаар) с 2:0. И двете попадения за домакините вкара Марко Рагуж. Той бе точен от дузпа в края на първата част, а след това оформи крайното 2:0 5 минути след почивката.