Отборът на Ливърпул допусна поражение в груповата фаза на турнира Лига Европа. Мърсисайдци бяха под нивото си и загубиха гостуването си на френския Тулуза с 3:2. Носителят на Купата на Франция се възползва изцяло от факта, че Юрген Клоп бе съхранил своите титулярни състезатели. Така шанс за изява получиха футболисти като Бен Доук, Ватару Ендо и 20-годишния Джаръл Куанса.

Главен съдия на срещата беше българският рефер Георги Кабаков.

Един от кошмарите на ЦСКА в Европа - Тулуза, поведе в резултата с настъпването на 36-ата минута. Тогава грешка на английската защита подари шанс на дебнещия Арон Дьонум, който запази хладнокръвие и търкулна топката в мрежата отблизо.

В 51-ата минута Тулуза удвои преднината си, но Георги Кабаков не зачете гола заради нарушение в атака. Феновете на домакините още повече се ядосаха на пловдивчанина, след като в 56-ата не уважи и техни претенции за дузпа.

Все пак "виолетовите" стигнаха до заслужена радост, след като Далинга се озова сам срещу Келахър и направи 2:0.

На полувремето Юрген Клоп пусна в игра Салах, Арнолд и Собослай, а това се усети чак четвърт час преди края, когато Касерес си вкара автогол. Радостта на "червените" обаче не трая дълго, защото в ответната атака Магри направи 3:1.

До края силите на колоса стигнаха до това да направят загубата си минимална, след като друг появи се от скамейката - Диого Жота, се разписа за крайния резултат след асистенция на МакАлистър.

В самия край Георги Кабаков имаше ключов принос да остави резултата непроменен, след като отмени гол на Куанса от Ливърпул заради игра с ръка.

Поражението няма как да свали Ливърпул от върха в групата, като клубът има 9 точки от 4 мача. Тулуза е със седем. Трети е Роял Юнион СЖ, който тази вечер падна тежко от ЛАСК (Линц) с 0:3.

Страхотна новина: Освободиха бащата на Луис Диас