Отборът на Лудогорец стартира участието си в груповата фаза на Лига Европа с равенство срещу Истанбул Башакшехир.

Двата тима не се победиха, завършвайки така, както и започнаха спора помежду си на турска земя - при резултат 0:0.

Местният клуб постоянно прогресира и вече е сериозен фактор в местното първенство, а в квалификациите на Шампионската лига елиминира Брюж и беше съвсем близо до това да шокира Севиля с гол в последната минута, който щеше да го прати в групите на турнира.

Днес обаче звездите на тима бяха обезличени от българските бранители.

Снимка 312643

Източник: Twitter

При повече шанс пред вратата на съперника пък, лудогорци можеха да си тръгнат с трите точки от южната ни съседка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Истанбул Башакшехир - Лудогорец 0:0, ще бъдат ли наказани пропуските на шампионите?

Херо залага на сигурността

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините. Те търсеха откриващото попадение в срещата, с което да си гарантират известно спокойствие в минутите след това.

След като обаче състезателите на истанбулския тим не успяха да материализират териториалното си преимущество, на свой ред "орлите" решиха да "настъпят газта".

Шампионите на България организираха три последователни акции, като всяка една от тях завърши с точен изстрел по посока вратата на съперника. Стражът на домакините обаче бе непробиваем, като особено ключови се оказаха намесите му след далечен изстрел на Жоао Пауло, а след това и при диагонален шут на Лукоки.

Снимка 312652

След това играта загрубя, бяха извършени редица ненужни, накъсващи играта нарушения, които определено занижиха качеството на играта и на наблюдавания футбол.

В заключителните мигове от първата част домакините стигнаха до три последователни статични положения пред наказателното поле на Броун, но така и не успяха да нанесат точен изстрел в очертанията на българската врата.

През вторите 45 минути голяма част от звездите на съперника напуснаха терена, като Авджъ явно не бе доволен от изявите им.

На свой ред пък "орлите" замениха част от атакуващите си футболисти, но въпреки включването на Кешеру в игра, до гол за българския състав в мача така и не се стигна.

Снимка 309104

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Наставникът на Лудогорец Димитър Димитров - Херо не взе в групата за мача на стадион "Фатих Терим" Върджил Мисиджан, като не е ясно поради каква причина една от звездите на отбора не отпътува за Истанбул.