Стяуа направи сериозна крачка към груповата фаза на Лига Европа, след като спечели първия плейофен двубой с ЦСКА с 2:0. Точни за румънците бяха Галамаз (16') и Тату (77'). Българският тим показа две лица в този мач. През първото полувреме ЦСКА бе тотално надигран и само решителните намеси на Райс М'Боли предотвратиха по-сериозна преднина на домакините. След почивката момчетата на Милен Радуканов се „събудиха" и натиснаха съперника, но въпреки това рядко стигаха до чисти головите положения.

В самия край на мача Янис Зику можеше да вкара така желания гол, но от 2 метра фронтално срещу опразнената врата стреля право в крака на плонжиралия Валентин Илиев. През първата част с пропуск се отличи и Спас Делев, който от 4-5 метра не успя да уцели рамките на вратата.

За да намери място в групите на Лига Европа, ЦСКА ще трябва да победи с разлика Стяуа на реванша в София през седмица. Българският тим трябва час по-скоро да забрави за първия мач, който се оказа кошмарен.

СТЯУА - ЦСКА СОФИЯ 2:0 - СТАТИСТИКА!

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Домакините от Стяуа започнаха агресивно двубоя и от първата минута наложиха териториален натиск. Румънците прибраха ЦСКА в собствената им половина, но въпреки това трудно стигаха до чисти положения. Първата добра възможност се откри пред българския тим. В 9-ата минута Мишел Платини стреля изключително силно от свободен удар от 30 метра, но стражът на домакините боксира сигурно.

За жалост в всяка изминала минута натискът на домакините се засилваше и голът започна да виси. В 14-ата минута отбраната на ЦСКА изпусна Галамаз, който от 4-5 метра с глава стреля в ръцете на М'боли. 60 секунди по-късно алжирският страж бе безпомощен. Ново прострелно центриране завари защитата на ЦСКА неподготвена, а този път Галамаз не сгреши - 1:0.

Повели в резултата, играчите на Стяуа видимо намалиха темпото, от което се възползваха момчетата на Радуканов. Сякаш от нищото ЦСКА можеше да изравни в 31-ата минута, но Спас Делев се отчете със сериозен пропуск. Бандаловски проби по десния фланг и намери непокрития Делев на задната греда, но нисичкият нападател стреля в аут. Малшанс за българския тим.

Точно 10 минути по-късно Райс М'Боли спаси нов сигурен гол. Централният нападател Тату бе оставен абсолютно сам на дузпата, получи топката на крак и стреля, но М'Боли с плонж изби. В последната минута на първата част отново М'Боли заключи вратата си, след като парира точен удар на Танасе.

Още на почивката Милен Радуканов реагира на негативния резултата, като пусна в игра Грегър Нелсън за сметка на Румен Трифонов. „Червените" видимо подобриха играта си и започнаха нахъсано . В 51-ата минута Тодор Янчев отправи силен удар, Делев протегна крак, но не успя да отклони топката към румънската врата. Секунди по-късно Мишел Платини отправи изненадващ удар от малък ъгъл, който за малко да изненада Татарушану. В крайна сметка обаче стражът боксира в корнер.

ЦСКА продължи да натиска, но отбраната на Стяуа се справяше сравнително добре и не позволяваше на „армейците" да застрашат сериозно вратата им. Противно на случващото се на терена Стяуа вкара втори гол в 77-ата минута. Домакините се пребориха за висока топка и коженото кълбо стигна до бразилецът Тату, който от дъгата на наказателното поле разстреля М'Боли - 2:0!

В 88-ата минута ЦСКА можеше да стигне до така желания гол, но Янис Зику не успя да се разпише от 3 метра фронтално срещу вратата. Румънецът стреля слабо по земя и плонжиралият Валентин Илиев спаси вратата на домакините. В крайна сметка - Стяуа:ЦСКА 2:0 и тежка задача за българския тим на реванша след седмица.