Отборите на Брага и Мидтиланд изиграха изключително интересен двубой в Португалия, който завърши с победа за домакините 3:1. "Топчиите" стигнаха до ценните три точки след пълен обрат.

"Вълците" от Дания започнаха безкрайно агресивно и още в третата минута Густав Исаксен се озова на стрелкова позиция, но Матеуш спаси. Няколко минути по-късно френската реферка Стефани Фрапар бе обградена от играчи на Спортинг, които емоционално искаха дузпа заради падане на Рикардо Орта в наказателното поле.

Спартак (Москва) победи Наполи с 3:2 в Лига Европа

Наполи с драматична загуба от Спартак (Москва) в Лига Европа

Пълен обрат за гостите

Гневът на домакините стана още по-голям, когато мадам Фрапар отсъди наказателен удар, но за Мидтиланд в 19-ата минута. Решението ѝ бе взето след консултация с ВАР, а от бялата точка се разписа Евандер.

В 35-ата Брага все пак дочака и дузпа в своя полза. За нещастие на "артилеристите" обаче Орта стреля по земя в центъра на вратата и така изстрелът му бе отразен от Елиас Рафн Олафсон.

Цървена звезда победи Лудогорец с 1:0 в Лига Европа

Сръбски триумф в Разград - Цървена звезда победи Лудогорец в Лига Европа

"Орлите" имаха шансове

Стефани Фрапар не спря да раздава дузпи и нова такава в мача бе отсъдена в 54-ата, отново за португалците. Този път изпълнението беше поверено на Галено, който отбеляза за 1:1.

Снимка 548616

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се донесе необходимия импулс в играта на Спортинг и пълния обрат стана факт след още осем минути футбол. Рикардо Орта се реваншира за пропуска си от дузпата по-рано в двубоя и след перфектен пас от Гонсалес не сбърка срещу Олафсон.

До края екшънът на Естадио Мунисипал продължи и с червен картон за гостите, след като Жуниньо се прояви в много лоша светлина и преждевременно бе пратен под душовете. Това отвори възможността за трети гол в мрежата на "вълците", от което се възползва авторът на гола за 1:1 - Галено.

Въпреки изоставането в резултата, нашият Божидар Краев остана неизползвана резерва за Мидтиланд.

Лацио - Локомотив (Москва) 2:0 в мач от Лига Европа