Спартак (Москва) се класира за 1/4-финалите на Лига Европа след убедителна победа с 3:0 над Аякс в Москва. Руснаците бяха спечелили първия мач с 1:0 и така продължават напред с общ резултат 4:0.

На "Лужники" спартаклии надиграха холандския колос и спечелиха напълно заслужено. Преди седмица на "Амстердам Арена" Аякс изпусна една дузина голове, но в мразовитата московска вечер нямаше шанс срещу вдъхновения отбор на Валери Карпин.

Спартак откри в 21-ата минута чрез Дмитрий Комбаров. Халфът на московчани получи извеждащ пас от Алекс, който пък се възползва от глупава грешка на Ян Фертонген при изнасянето на топката. Само 10 по-късно домакините удвоиха. Този пък Комбаров асистира, а Уелитън матира вратаря Ферхуфен за 2:0.

След почивката Аякс се опита да промени нещата и тръгна по-масирано в предни позиции. Надеждите на амстердамци обаче бяха напълно изтрити в 53-ата минута, когато Алекс се разписа директно от фаул за 3:0. При този резултат крайният победител вече бе ясен. Аякс все пак се опита да стигне до почетен гол, но вратарят на московчани Дикан отново се прояви на висота и спаси опасни удари на Ериксен и Цвитанич.

Жребият за 1/4-финалите в Лига Европа и Шампионската лига е утре.