Спартак (Москва) победи Аякс с 1:0 на "Амстердам Арена", с което си осигури солидно преимущество преди реванша в руската столица. Двата отбора излязоха един срещу друг в първи мач от осминафиналите на Лига Европа.

Домакините първи можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Де Йонг бе изведен отлично от дясно на вратата на руснаците и отправи удар, който обаче бе неточен.

Постепенно руснаците овладяха центъра на терена и все по-често застрашаваха вратата на Стекеленбург. Въпреки това, до голове през първата част не се стигна.

В 57-ата минута Кирил Курумбаров намери отлично Алекс на границата на наказателното поле. Бразилецът се завъртя и с много техничен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на холандците.

До края на срещата домакините натиснаха, но така и не успяха да стигнат до нови голове.