Славия (Прага) победи Рейнджърс с 2:0 на "Айброкс" и продължава на четвъртфинал в турнира Лига Европа. Преди две седмици двата отбора завършиха 1:1 в Прага.

Чехите нанасят първа загуба на водения от Стивън Джерард шотландски гранд в значим турнир (б.а. Рейнджърс има едно поражение в местната Купа на лигата) през сезона.

Питър Олайинка (14') и Николае Станчиу (74') бяха точни за тима от Прага, който взима скалпа на втори пореден британски клуб. В предишния кръг елиминира Лестър.

Снимка 523507

В 73-тата минута Рейнджърс вече беше остана с девет човека на терена и безпомощно доигра срещата.

Подобно на първия мач Славия поведе рано-рано. В 17-ата минута Борил проби по левия фланг и центрира много добре в наказателното поле, където Питър Олайинка засече мощно с глава, пращайки топката до близката греда.

В края на първата част Морелос пропусна добра възможност за домакините, след като стреля встрани. В добавеното време ВАР разгледа ситуация за дузпа в полза на Славия, но такава не бе отсъдена.

В 61-вата минута шансовете на Рейнджърс драстично намаляха, след като Кемар Рууф, който се появи в игра няколко минути преди това, получи директен червен картон.

Снимка 523508

Влизането му беше брутално! С бутоните напред в лицето на Коларж. Стражът на Славия пострада и бе изнесен на носилка.

В 73-тата минута Рейнджърс остана с двама човека по-малко, след като Балогън получи втори жълт картон заради опасно влизане срещу Масопуст. Станчиу изпълни перфектно последвалия пряк свободен удар, с което сложи точка на спора, вкарвайки втори гол за гостите.