Славия (Прага) и Рейнджърс завършиха наравно 1:1 в първия мач от осминафиналния им сблъсък в Лига Европа. Шотландците могат да бъдат малко по-доволни заради гола на чужд терен.

Освен това вратарят им МакГрегър спаси стопроцентово положение в последните секунди на срещата.

Домакините започнаха вихрено и поведоха още в 7-ата чрез Станчу. Славия контролираше тотално ситуацията след това и гостите погледнаха само веднъж към тяхната врата до почивката.

Това обаче се оказа достатъчно за Хеландер да изравни в 36-ата минута. Така след 70% владение на топката и много повече опасности двата тима се оттеглиха при резултат 1:1.

Второто полувреме беше сравнително равностойно, а възпитаниците на Стивън Джерард, които преди дни си осигуриха рекордно рано титлата в Шотландия, изглеждаха доволни от равенството.

Рейнджърс можеше да си изпати за спокойствието в 90-ата минута, когато вратарят има МакГрегър извади наглед неспасяемо удар след центриране от корнер. Така всичко ще трябва да се реши на реванша в Глазгоу след седмица.