ПСВ Айндховен отпадна от Лига Европа. Холандците, със Станислав Манолев като титуляр падна с 1:2 като домакин от Днипро. „Филипсите" се представиха изключително слабо, с изключение на началните 30 минути и напускат борбата напълно заслужено.

Джорджиньо Вайналдум откри за ПСВ още в 18-ата минута, но Селезньов изравни след чудесно проведена контра от страна на украинците.

Наполи също продължава напред. Италианците надвиха АИК Стокхолм с 2:1 като гости. Джемайли откри за южняците още в самото начало. Даниелсон обаче изравни преди почивката.

Малко преди края Салваторе Ароника получи червен картон, но вместо от това да се възползват домакините, Единсон Кавани направи резултата 1:2 от дузпа в 91-ата мин.