Отборът на Удинезе удари дъното във временното класиране в Група „А" на Лига Европа. Момчетата на Франческо Гуидолин записаха първа загуба в Европа от 7 мача насам на своя „Фриули", след като отстъпиха с 2:3 пред Йънг Бойс. Това е втора поредна загуба на Удинезе от този съперник, след като преди няколко седмици швейцарците се наложиха с 3:1 у дома.

Раул Бобадия, който тогава се отчете с хеттрик, отново записа името си сред голмайсторите, след като откри резултата в средата на първото полувреме. В последната минута на първата част домакините можеха да изравнят, но капитанът им Тото Ди Натале изпусна дузпа.

В самото начало на втората част нападателят се реабилитира и изравни за 1:1, но всичко хубаво за домакините приключи някъде тук. Фернеруд и Нузоло вкараха нови две попадения за Йън Бойс, преди Фабрини да се разписа за крайното 2:3 в края на двубоя.

Така след 4 кръга Удинезе е на дъното на класирането с 4 точки. Лидер е Анжи, който по-рано тази вечер победи с 1:0 Ливърпул. Руснаците имат 7 точки, а мърсисайдци и Йънг Бойс делят второто място с по 6 точки.