Зенит успя да сломи съпротивата на Щутгарт и след повторна победа от 2:1, този път на немска земя, намери място сред осминафиналистите за Купата на УЕФА. Попаденията за руснаците вкараха Игор Семшов в 42-ата минута и Файзулин четири минути преди края на двубоя.

Преди това Гебхарт в 80-ата бе дал надежди на "швабите" за краен успех. Играчите на Дик Адвокаат очакват Удинезе в следващия кръг. Италианците се справиха, макар и малко трудно с Лех, обръщайки ги от 0:1 до 2:1.

В друг интригуващ двубой, съсипаният от проблеми отбор на Валенсия също прекрати участието си в Купата на УЕФА, допускайки равенство у дома 2:2 с Динамо (Киев). Първата среща завърши 1:1 и по правилото за голове на чужд терен, "прилепите" са аут. Кравец откри за киевчани с 34-ата минута след грешка на Албиол, но Марчена изравни в 44-ата.

Девет минути след това бранителят Дел Орно даде преднина за домакините - 2:1. Нов гол на Кравец обаче в 73-ата минута фиксира крайния резултат и класира Динамо напред. Така киевчани се превърнаха в третият отбор от Украйна, който намира място в следващата фаза.

Както се знае, Металист изхвърли Сампдория, а Шахтьор пък разплака Тотнъм, завършвайки 1:1 на "Уайт Харт Лейн"( успех с 2:0 за украинците в първата среща). Любопитното е, че на осминафинал един срещу друг излизат Динамо (Киев) и Металист (Харков).

Един от гвоздеите на програмата за Купата на УЕФА - сблъсъкът Аякс - Фиорентина излъчи холандците за краен победител.

Мачът отиваше към продължения след гол на Джилардино в 61-ата минута за "виолетовите" (Аякс спечели с 1:0 в гостуването си във Флоренция). Две минути преди края обаче страхотен рейд на Леонардо за Аякс бе завършен и с кинжален удар, правейки резултата 1:1.

Тимът на българите Мартин Петров и Валери Божинов - Манчестър Сити елиминира Копенхаген, побеждавайки го у дома с 2:1 (2:2 в първата среща). Нападението на "гражданите" Крейг Белами-Робиньо действа на много високо ниво, материализирайки две попадения на уелсеца в 74-ата и 82-ата минути. Вингард върна един гол за датчаните, който обаче остана само за статистиката.