Отборите на Байерн (Леверкузен) и Рома се изправят в интригуващ полуфинал реванш от турнира Лига Европа. Преди седмица "вълците" на Жозе Моуриньо измъкнаха минимален успех с 1:0 на "Олимпико" благодарение на победния гол на Едоардо Бове (63) и не могат да се чувстват сигурни в нищо. Мача може да гледате на живо в ефира на MAX Sport 3.

Рома - Байер (Леверкузен) 1:0 в Лига Европа

Рома на Моуриньо гледа към финала след крехъх аванс над Байер (Леверкузен)

Едоардо Бове беше точен

Възпитаниците на Чаби Алонсо обаче определено са способни на обрат, ако изиграят реванша на достатъчно добро ниво. Леверкузен заема седмото място в таблицата на Бундеслигата, като са спечелили единствения си финал за Купата на УЕФА през 1988 година.

"Вълците" вървят шести в класирането на Серия А и са действащият шампион от първото издание на Лигата на конференциите, след като през миналата година надвиха Фейенорд с 1:0 в Тирана.

Жозе Моуриньо вече се оплака, че разполага с доста ограничен състав, а това не му позволява да се бори едновременно на двата фронта - Серия А и Лига Европа. В същото време Леверкузен може да се похвали със значителен прогрес под ръководството на Алонсо и няма да е никаква изненада, ако аспирините заслужат мястото си на финала в Будапеща.

Моуриньо: Уважавам другите отбори, но Рома най-много заслужава да спечели Лига Европа

Специалния със специално изказване

Доста любопитна е и връзката между Моуриньо и Алонсо. Бившият испански национал е изиграл 151 мача под ръководството на португалеца в Реал Мадрид.

"Обичам го и сме приятели, но дружбата ни свършва щом мачът започне", каза Алонсо.

ГЛЕДАЙТЕ ПОЛУФИНАЛА РЕВАНШ МЕЖДУ БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН И РОМА ТАЗИ ВЕЧЕР ОТ 22 ЧАСА В ЕФИРА НА МАX Sport 3!