Украинският Шахтьор (Донецк) победи Вердер (Бремен) с 2:1 след продължения и спечели последното издание на турнира за Купата на УЕФА. Както е известно от следващия сезон вторият по сила европейски клубен турнир ще носи името Лига Европа.

Пред близо 50 000 хиляди на "Шукрю Сарачооглу" двата отбора завършиха 1:1 и двубоят отиде в продължения. Луиш Адриано откри за Шахтьор в 25-ата минута, но Налдо израви след пряк свободен удар при който вратарят на украинците не се намеси на ниво. Победното попадение падна в първото продължение, като негов автор стана Жадсон.

Срещата започна равностойно, но в 6-ата минута Шахтьор можеше да поведе. Луиш Фабиано се оказа в отлична позиция. Ударът на нападателя обаче бе отразен от вратаря на Вердер. Малко по-късно отново той пропусна да открие.

В следващите минути Вердер заигра по-активно. Йозил падна в наказателното поле на Шахтьор, но съдията даде знак играна да продължи.

В 34-ата минута Андрий Пятов капитулира. Налдо стреля от пряк свободен удар. Вратарят на Шахтьор се опита да лови топката, но не успя и топката попадна във вратата.

Седем минути по-късно Левандовски можеше да вкара, но Вийзе направи невероятно спасяване. В 38-ата минута Писаро не успя да вкара с глава на празна врата, след центриране на Фритц. Пред вратата на германците пък последва невероятно спасяване на Вийзе след шут на Левандовски от 25 метра.

В последната минута на първата част Фритц изчисти от голлинията след пробив на Вилиан и центриране успоредно на вратата. Само минута по-късно отново той изби след центриране отново.

Второто полувреме беше равностойно. Вратарят на Вердер Тим Вийзе на няколко пъти спаси вратата си в началните минути на полувремето, а в самия край на мача гол на Писаро бе отменен заради засада на появилия се като резерва Аарън Хънт. Така резултатът се запази и двубоят отиде в продължения.

Те започнаха отлично за украинците и в 97-Жадсон вкара скъпоценен гол. Дарио Сърна проби отдясно и намели Жадсон, който изведе Шахтьор отново напред. Секунди по-късно удар на Писаро бе спасен чудесно вратаря на Шахтьор. До края на първата част тимът на Мирча Луческу запази преднината си, като не позволи на Вердер за вземе инициативата. В 105-ата минута грешка на защитата на Вердер едва не доведе до втори гол. Топката попадна във Вилиам, но неговият удар мина над вратата.

През второто полувреме "бременските музиканти" взеха инициативата, но така и не успяха да стигнат до положения пред Пятов. В 111-ата минута резервата Циолис стреля, като мерникът му не бе прецизен. В 119-ата минута гол на Писаро правилно бе отменен заради нарушение. До края тимът на Томас Шааф така и ве намери правилния път. В крайна сметка Шахтьор запази преднината си и ликува с трофея.