След като се провали в опитите си да играе в груповата фаза на Шампионска лига, многомилионната селекция на Шахтьор (Донецк) стартира с успех участието в плейофите на Лига Европа.

Момчетата на Пауло Фонсека оцеляха при тежкото си гостуване на Истанбул (Башакшехир), побеждавайки с 1:2. Всичко започна по-отличен начин за „миньорите“, които водеха с 0:2 още до 42-ата минута. Първо Сокол Чикалеши си вкара автогол в 26-ата, а след това преднината бе удвоена от младата звезда – Виктор Коваленко (42‘).

През втората част турските домакини подобриха своето представяне, но стигнаха едва до почетен гол на ветерана Емре от дузпа. В редиците на общинския клуб 46 минути игра бившата звезда на Литекс – Дока Мадуейра.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР – ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 1:2