Тотнъм и Севиля завършиха 2:2 в срещата - реванш от четвъртфиналната битка между двата тима за купата на УЕФА.

Гостите от Испания поведоха с нелеп автогол на Малбранк, който падна в 3-ата минута. Полузащитникът се опита да избие топката след атака на Севиля, но кълбото влетя в мрежата на Пол Робинсън.

Само след пет минути падна нов гол. Фредерик Кануте отново наказа бившия си отбор, след като го стори и в срещата в Испания. Двойно подаване между голмайстора и Даниел Алвеш доведе до попадението.

Най-голямата опасност пред вратата на Севиля беше Димитър Бербатов. В 12-ата минута нападателят изведе Роби Кийн в изгодна позиция, но нападателят пропусна. В 44-ата минута отново българският нападател нацели страничната греда след шут от около 14 метра.

През втората част Тотнъм се появи преобразен на терена. Натискът към вратата на гостите доведе до две попадения.

Първо Джърмейн Дефоу в 66-ата минута с първото си докосване на топката след като се появи като смяна намали резултата с удар с пета след шут на Роби Кийн.

А в следващата атака се стигна до изравняване на резултата. Ленън възстанови равенството и даде шансове на английския отбор.

До края на срещата не паднаха нови попадения въпреки натиска към вратата на гостите и така закономерно Севиля е на полуфинал, след общ резултат от двата мача 4:3. Тотнъм завърши мача с 10 души след като халфът Теему Тайнио беше изгонен в последната минута на срещата.

"Злото беше сторено в първите осем минути. До полувремето все още бяхме в шок. След почивката се представихме по-добре, отколкото някой би очаквал, но да отбележим четири гола беше малко вероятно. Но, ако беше паднал трети гол, имахме реален шанс да направим пълен обрат. Поне не загубихме и играхме с чест", коментира след мача Мартин Йол, мениджър на Тотнъм.

Хуанде Рамос, треньор на Севиля, каза, че не е вярвал, че неговият отбор може да загуби въпреки натиска през второто полувреме.

"След втория гол успяхме да овладеем мача отново. Тотнъм ни притисна, но не смятам, че имаше опасност да загубим. Кануте беше невероятен тази вечер и докара доста проблеми на домакините", смята Рамос.