Севиля очаквано стигна до поредния си в последните години финал в Лига Европа. Андалусийците отново победиха Фиорентина, този път като гости с 2:0.

Така с общ резултат 5:0, Севиля ще може да защитава трофея си във Варшава. До този момент севилци имат 3 купи от турнира.

Двубоят на „Артемио Франки" не бе особено напрегнат, като явно италианците се бяха примирили с отпадането си след загубата в Андалусия.

Севиля поведе в 22-ата минута и това сякаш съвсем прекърши Виола. Банега центрира от фаул, а Бака се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините, насочвайки топката във вратата.

5 минути по-късно Даниел Карисо вкара и второ попадение за гостите, като в основата на гола пак бе подаване от статично положение.

Фиорентина се опита да отвърне на удара и можеше да го стори в 67-ата минута, когато получи дузпа. Иличич обаче я изпълни крайно левашки и прати топката над гредата, което общо взето изобразяваше цялото представяне на Виола тази вечер.

Фиорентина - Севиля 0:2

0:1 Бака (22')
0:2 Карисо (26')

Фиорентина: Нето, Гонсало Родригес, Савич, Басанта (46-Паскуал), Алонсо, Писаро, Фернандес (68-Бадел), Хоакин, Борха Валеро (85-Лазари), Иличич, Салах
Треньор: Винченцо Монтела

Севиля: Рико, Тремулинас, Даниел Карисо, Колоджейчак, Коке, Криховяк, Банега (55-Ибора), Витоло (74-Рейес), Алекс Видал, М'Биа, Карлос Бака (69-Гамейро)