Севиля постигна минимална победа с 1:0 над Борусия Мьонхенгладбах в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа.

Испанци и германци сътвориха интересен и равностоен мач, в който гостите определено могат да съжаляват за пропуснатите шансове. Минималната разлика обаче остава интригата отворена и двата тима ще имат възможност да решат всичко помежду си в реванша след седмица.

През първото полувреме гостите бяха по-активният отбор на терена и на няколко пъти бяха близо до гола. В 20-ата минута Кристоф Крамер стреля от воле в посока левия ъгъл, но Рико спаси блестящо.

Малко след това Фабиан Джонсън имаше великолепен шанс, но ударът му по земя бе отново отразен от вратаря на домакините.

През второто полувреме Севиля вдигна оборотите и на свой ред имаше превес, който доведе и до единствения гол в двубоя. Той бе дело на Висенте Ибор в 70-ата минута.

Диого Фигуейрас получи топка отдясно в наказателното поле в близост до аутлинията, откъдето върна назад към Ибора, който веднага стреля и изпрати топката в левия ъгъл за крайното 1:0.