Тотнъм излезе начело в класирането в Група „А" на Лига Европа. В двубой от трети кръг „шпорите" се наложиха с минималното 1:0 над коравия тим на Рубин (Казан).

По традиция Хари Реднап заложи на голяма част от играчите, които по-рядко получават шанс за изява в първенството на Англия. Те обаче не го подведоха и спечелиха мача.

Единственият гол реализира Роман Павлюченко в 33-ата минута. Руснакът се разписа от пряк-свободен удар в близост до полето, отсъден за нарушение на италианеца Салваторе Бокети.

Гостите от Русия могат да съжаляват, че пропуснаха да вземат поне точка от визитата си на „Уайт Харт Лейн", след като на няколко пъти създадоха опасни атаки. В крайна сметка попадението на Павлюченко се оказа единствено в срещата.

В другия двубой от групата ПАОК Салоники победи трудно тоталния аутсайдер Шамрок Роувърс с 2:1.

Така след двубоите от третия кръг лидер в Група „А" е Тотнъм със 7 точки. ПАОК са втори с 5 точки, а Рубин трети с 4. На последна позиция, без спечелена точка, е Шамрок.

ТОТНЪМ - РУБИН 1:0

1:0 Павлюченко (33')

ТОТНЪМ: Гомес, Басонг, Уолкър, Ленън (73' Модрич), Роуз, Ливърмор, Сандро (73' Кабул), Керъл, Павлюченко, Джовани (65' Асу-Екото), Дефо

РУБИН: Рижиков, Кузмин, Навас, Бокети, Шаронов, Ризянцев (78' Ерьоменко), Касаев (61' Мартинс), Нобоа, Караденис, Начо, Валдес.

Главен съдия: Мануел де Соуса

Стадион: "Уайт Харт Лейн"

Посещаемост: 24 058

ЛИГА ЕВРОПА - РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ!