Порто записа превъзходна победа над Спартак (Москва) в първи 1/4 финал в турнира Лига Европа. Тимът на Андре Виаш-Боаш тотално надигра своя съперник и спечели с 5:1, като по този начин направи голяма крачка към реванша.

С хеттрик за Порто се отличи Фалкао, а по едно попадение добавиха Варела и Майкон. Почетното попадение за гостите от Русия бе дело на Комбаров, но въпреки това шансовете на Спартак преди реванша не изглеждат никак големи.

Срещата oще от първите минути започна много по-взривно за домакините, които атакуваха и търсеха победата. Хълк и Фалкао направи пропуски в първите минути на срещата, но в крайна сметка не успяха да отбележат.

Гостите доста рядко поглеждаха към вратата на Порто. Тази им игра все пак бе наказана. В 37-ата минута Фалкао се възползва от отлично центриране и откри резултата - 1:0. До края на първото полувреме обаче нямаше време за повече.

В началото на втората част Порто отново тръгна да търси бърз гол, с който да доубие интригата. До такъв се стигна в 65-ата минута. Варела получи пас пред наказателното поле, след което стреля от дистанция и удвои преднината на Порто.

В 70-ата минута момчетата на треньор Виаш Боаш вече се виждаха в следващата фаза. След центриране от корнер се получи рикошет в наказателното поле, а от него се възползва Майкон, който направи преднината на Порто "класическа".

За да се върне интригата обаче, гостите върнаха попадението буквално секуди след гола на Майкон. Дзюба намери с отличен пас Комбаров, който вкара за 3:1.

Последната дума обаче имаше Фалкао. В 84-ата минута той буквално се подигра на централната защита на Спартак, вкарвайки четвъртия гол.

В добавеното време отново той оформи своя хеттрик и крайното 5:1. СлеД този резултат Порто почти сигурно ще играе на полуфинала, където пък ще срещне иберийски опонент - Виляреал, който размаза Твенте точно със същия резултат.

ПОРТО - СПАРТАК (МОСКВА) 5:1
1:0 Фалкао (37), 2:0 Варела (65), 3:0 Майкон (70), 3:1 Комбаров (71), 4:1 Фалкао (84), 5:1 Фалкао (91)