Уест Хям направи важна крачка към участие в груповата фаза на Лига Европа. „Чуковете“ стигнаха до тактическо реми (1:1) при гостуването си на румънския – Астра.

Въпреки огромното си желание, домакините не успяха да извлекат желания от тях резултат. В селекцията на северните ни съседи личаха имената на местни национали като Лунг, Сапунару, Ловин и Денис Алибец.

Те обаче бяха посечени в 45-ата минута, когато капитанът на Астън Вила – Марк Ноубъл бе точен от дузпа. Лондончани обаче не успяха да удържат своята преднина и в крайна сметка допуснаха изравняване седем минути преди последния съдийски сигнал.

В игра за Уест Хям се появиха новите попълнения Гьокхан Тьоре и аржентинският нападател Джонатан Кайери.

АСТРА – УЕСТ ХЯМ 1:1