В един от най-чаканите мачове в първия кръг на турнира Лига Европа Тотнъм и ПАОК не успяха да излъчат победител. Срещата се игра Солун, като домакините могат да съжаляват повече за този резултат.

Като цяло, ПАОК игра добре и се озъби на далеч по-именития си съперник. В 32-ата минута домакините дори стигнаха до дузпа, която обаче Лион пропусна.

Тотнъм отвърна със страхотна голова ситуация, при която бранител на гърците изчисти пред самата голлиния.

В последните минути ПАОК натисна и потърси победата. Така, в последната 90-ата минута домакините стигнаха и до другата най-добра ситуация в мача. Владан Ивич засече добро центриране отляво и нацели напречната греда.

От грешната стъпка на ПАОК и Тотнъм се възползва Рубин (Казан), който дръпна с 3 точки начело в класирането. Руснаците не срещнаха абсолютно никакви проблеми при гостуването на непретенциозния Шамроук Роувърс и победиха с 3:0.

Головете вкараха Обафеми Мартинс, Кристиан Нобоа и Гьокдениз Карадениз.