Три от четирите представителя на Германия в Лига Европа напуснаха надпреварата. След като Лацио изхвърли Борусия (М) от 1/16-финалите в турнира, подобна съдба сполетя Хановер и Байер Леверкузен.

Хановер завърши наравно 1:1 с Анжи (Махачкала), като до последно бе с надеждата, че ще отстрани руския си съперник. Серхио Пинто изведе германците напред в резултата в 70-ата минута, което доближи Хановер само на гол от място на осминафиналите.

В края домакините се хвърлиха сериозно в атака, търсейки решителното попадение, но в 90-ата минута бяха наказани от Ласина Траоре, който се разписа за крайното 1:1. Така след успеха с 3:1 преди седмица, многомилионната селекция на Анжи продължава напред.

В същото време Бенфика се наложи с 2:1 над Байер Леверкузен и с общ резултат 3:1 „лисабонски орли" заслужиха мястото си на осминафиналите. И в този мач всичко по-интересно се случи след почивката, когато паднаха всички попадения.

Ола Джон изведе португалците напред в 60-ата минута, а четвърт час преди края Андре Шюрле върна „аспирините" в играта. В 77-ата минута обаче Матич матира Байер, вкарвайки за крайното 2:1.

В следващия кръг Бенфика ще се изправи срещу Бордо, а Анжи срещу Нюкасъл.