Омония (Никозия) и Литекс завършиха наравно 0:0 в първа среща от втория предварителен кръг от турнира за Купата на УЕФА, игран в Кипър.

Въпреки че играчите на Омония започнаха силно, подкрепяни от 20-хилядната публика на стадиона, Литекс не се стресна.

Играчите на Люпко Петрович постепенно се научиха как да спират набезите на кипърците и как да задържат топката в средата на терена.

Силите в мача постепенно се изравниха, като и двата отбора неуспешно се опитаха да достигнат до голови ситуации. Като цяло това положение облагодетелстваше Литекс, който печелеше ценни минути в жегата на стадион "ГСП".

До почивката се запомни подкосяване на Генчев в наказателното поле на домакините, което съдията "не уважи", както и точен удар на Златинов, след който топката попадна точно в ръцете на Везер. В самия край на полувремето Манолев, Йеленкович и пак Златинов обстреляха неуспешно кипърската врата.

През втората част обаче домакините натикаха здраво "оранжевите" в собствената им половина и само добрите намеси на вратаря Витомир Вутов спасиха гостите от инкасирането на попадение. В 57-ата минута домакините стигнаха до най-опасното си положение - Муселин стреля силно, но Вутов бе на мястото си.

15 минути преди края пък Муселин изстреля истинска бомба точно под гредата на българския страж, но отново вездесъщият Вутов изби акробатично в корнер.

Най-чистата голова ситуация за Литекс бе в 69-ата минута, когато гол на Миливое Новакович бе отменен заради засада. Манолев напредна отдясно, центрира и Новакович отклони топката във вратата на Везер, но флагът на страничния рефер остана вдигнат високо.

Португалският съдия Жоао Ферейра показа странен критерий в санкционирането на нарушения и декорирането им официално, с което изнерви българския щаб.

В даденото триминутно продължение шансът се усмихна и на Литекс, след като една рикоширала топка излъга Вутов, но за радост на "оранжевите" тя мина на сантиметри от вратата и излезе в корнер.

Реваншът е след две седмици на 24 август на Градския стадион в Ловеч.