Ябо ще доиграе мача на мястото на Хайдара

Голмайсторът Тувен напуска, а на негово място се появява Жермен

Топката разтресе лявата греда след слен удар на Гулбрандсен, който получи хубаво подаване в наказателното поле, но не му достигна малко късмет да се разпише.

68′

Младият Волф е заменен от Шлагер

63′

ГОООЛ! Пайе видя непокрития в малкото вратарско поле Н'Жие и веднага комбинира с него, а влезлият като резерва преди броени минути не сгреши отблизо за 2:0.

60′

Хуанг заменя Гулбрандсен

59′

Н'Жие заменя Лопес

53′
Снимка 353094

Източник: Twitter

53′

Много важна намеса на Пеле!!! Волф бе изпуснат от своя пазач и със силен шут изпрати топката под напречната греда, но вратарят изби с върха на пръстите си в корнер.

52′

Замбо Ангиса влиза на мястото на Лукас, който получи контузия и е принудително заменен

48′

Футболистите на Залцбург не успяха да се възползват от груба грешка на Пеле, който излезе да изчисти опасна топка, но не се справи по най-добрия начин. За негов късмет, тя попадна в краката на играч на Марсилия и не се стигна до нищо интересно пред вратата на домакините.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част! Марсилия се оттегля на почивка с аванс от един гол пред Залцбург.

33′
Снимка 353093

29′

Лайнер опита да изненада вратаря Пеле от границата на наказателното поле, но стражът бе на мястото си и улови топката без проблем.

23′

Жълт картон за Волф

22′
Снимка 353086

21′

Жълт картон за Лопес

20′

Отбита топка попадна право в краката на Сансон, който директно я изпрати към вратата, но кълбото премина на сантиметри от целта.

15′

ГООООЛ! Тувен остана непокрит до близката греда и след чудесното центриране на Пайе, голмайсторът мушна с глава топката в мрежата за 1:0. При повторенията обаче се видя, че Тувен е играл непозволено с ръка преди да изпрати кълбото във вратата.

14′

Пайе центрира опасно към наказателното поле на Залцбург, но вратарят излиза и избива топката преди някой от съперниковите футболисти да успее да играе с нея.

3′

Пайе подаде от фаул към Митроглу, но той бе в засада, а и опитът му бе отразен от вратаря на Залцбург.

2′

Пайе бързо напредна, но защитата на гостите се справи.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Срещата започна с минута мълчание в памет на френската легенда Анри Мишел.

6 Роландо 7 Ябо

Олимпик (Марсилия) приема ФК Залцбург в първи полуфинален двубой от турнира Лига Европа.

Двата тима бяха заедно в група "I" в началото на надпреварата. Тогава "биковете" записаха победа и равенство срещу ОМ (1:0 и 0:0) в двата мача помежду им. Ако тези резултати се повторят, това ще означава, че австрийците ще продължат към финала.

Марсилци два пъти са играли финал в предшественика на Лига Европа - Купата на УЕФА (през 1999 и 2004 година), а освен това веднъж са вдигали трофея в най-престижната надпревара Шампионската лига през 1993 година. Така че те имат нужното самочувствие да излязат като фаворити довечера.

Арсенал приема Атлетико (Мадрид) в първи полуфинален двубой от Лига Европа

Сблъсък от най-високо ниво в Лига Европа

Арсенал приема Атлетико (Мадрид) на "Емиратс"

Домакините не могат да разчитат в този мач на защитника Хироки Сакай, както и на Бубакар Камара и Стив Манданда, които са контузени.

В същото време Залцбург няма абсолютно никакви кадрови проблеми. Германският треньор Марко Розе може да подбере оптимален състав, след като и нападателят Моанес Дабър се завръща след изтърпяно наказание.