Футболистите на Одензе сътвориха изненада като успяха да се наложат над Хееренвеен с 2:0 като гости в двубой от група “D” на втория кръг в турнира за Купата на УЕФА.

През първото полувреме двата тима не успяха да сътворят множество положения за гол, но в заключителните минути на частта Райко Лекич даде преднина на датския си отбор.

Само 15 минути след подновяването на играта отново Лекич реализира второто си попадение и направи резултата 2:0, като по този начин предреши крайния победител от сблъсъка.

След тазвечерната победа Одензе събира 3 точки, тъй като в първата среща загуби от Парма у дома.

Домакините от Хееренвеен продължават да са само с една точка в актива си от двата си мача в турнира за Купата на УЕФА след като в миналия двубой постигнаха равенството като гост на Осасуна.

Стартовите състави на двата отбора:

Хееренвеен: Ванденбуше, Хансон, Дингсдаг, Дрост, Зивелун, Босвелт, Хансен, Пранджич, Йълдаръм, Френд, Алвеш

Одензе: Онишко, Офауг, Лаурсен, Кристиенсен, Сьоренсен, Бечара, Гран, Боре, Боринг, Лекич

В дугата среща от тази група Ланс се справи безпроблемно с Осасуна и спечели с 3:1 като домакин.

Резултатът в 14-та минута откри Аруна Диндан, а Валдо направи 1:1 пет минути след почивката.

Даниел Кусин обаче отново изведе отбора си напред с попадение в 74-та минута, а с минути преди края на редовното време Разак Булари оформи крайното 3:1.