АЗ (Алкмаар) остана на крачка от изключително постижение в предпоследната си среща от Група "F" на Лига Европа.

Отборът губеше в резултата при домакинството си на Наполи, но можеше да стигне до пълен обрат. Все пак това не се случи, като дузпа за тима пропусна Теун Коопмейнерс.

Срещата приключи при резултат 1:1.

Дрийс Мертенс вкара за гостуващия състав след едва 6 минути игра, като изглеждаше така, сякаш Наполи няма да има проблеми да стигне до победата в срещата.

Още преди почивката обаче домакините показаха, че с тях шега не бива, като на два пъти пропуснаха възможности да стигнат до изравняването преди прекъсването между двете полувремена.

Все пак Мартинс Инди бе точен за 1:1, връщайки домакините в срещата след 54 минути игра.

Лоренцо Инсине иска 1 млн. евро увеличение на заплатата, за да подпише нов договор с Наполи

Двете страни са близо до споразумение

Само 6 по-късно АЗ получи право да изпълни и дузпа, зад топката на бялата точка застана Теун Коопмейнерс, който обаче не успя да вкара за 2:1 и пропиля отлична възможност за тима си. Нови попадения не бяха реализирани и двата тима си поделиха по една точка.

Наполи победи Рома с 4:0 в Серия "А"

Дон Диего би се гордял - вдъхновен Наполи съсипа Рома

Край на лошата серия за селекцията на Дженаро Гатузо

В другата среща от групата Реал Сосиедад и Риека завършиха наравно - 2:2, като Велковски и Лончар даваха на два пъти преднина на гостуващия тим, но резултата изравняваха Баутиста и Начо Монреал. До победен гол и тук не се стигна.

Така в класирането Риека е последен само с днешната си спечелена точка, АЗ и Реал Сосиедад имат по 8 пункта, а лидерът Наполи е с 11. В последния кръг обаче италианците приемат испанците, а АЗ има далеч по-леката задача да гостува на последния тим в подреждането.

Напред в Група Е пък продължават отборите на Гранада и ПСВ. ПАОК и Омония (Никозия) са аут от надпреварата. Въпросът е единствено кой ще е първият тим в класирането, като в момента ПСВ (Айндховен) е с 9 точки, а лидерът Гранада с пункт повече.