Португалският Брага продължава шеметното си представяне в Лига Европа, след като постигна трета поредна победа в група F. Този път жертва на португалския тим стана френският гранд Олимпик (Марсилия), който беше надигран с 3:2 на "АХА Мунисипал" в Брага. Това беше седми мач подред за марцилци без победа, което повлече тима в негативна спирала.

И петте гола паднаха в заключителните 30 минути. Египтянинът Ахмед Хасан откри в 62-ата, а 13 минути преди края на редовното време Едуардо удвои. Изходът на мача изглеждаше предрешен, но не така мислеха гостите. С попадения на Ромен Алесандрини и Миши Батшуай Олимпик стигна до равенство 2:2 между 84-ата и 89-ата минута, сама за да бъде пратен в нокаут от Алан в 90-ата.

В другия мач от групата Слован Либерец и Грьонинген също играха почти цял мач без гол, за да си разменят по едно попадение в последните минути и добавеното време. Така във временното класиране води Брага с 9 т., следван от Слован с 4, Олимпик с 3  и Грьонинген с 1.

БРАГА - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ 3:2

1:0 Хасан (62'), 2:0 Едуардо (77'), 2:1 Алесандрини (84'), 2:2 Батшуай (89'), 3:2 Алан (90')

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ - ГРЬОНИНГЕН 1:1

1:0  Лукасен (87'), 1:1  Хьосен (96')