Еспаньол спечели срещу Вердер с 3:0 и по този начин почти си осигури участието на финала в турнира за Купата на УЕФА. Каталунците доминираха през цялата среща, а след 57 - ата минута имаха и числено превъзходство, след като вратарят на гостите Тим Вийзе бе изгонен.

Изненадващо Вердер доминираше през първите около 15 минути. Най - опасното положение в този период се случи в 9 - ата минута, когато Аарън Хант проби и центрира отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Впоследствие Еспаньол излезе от първоначалното вцепенение и установи контрол върху срещата. Така се стигна до 20 - ата минута, когато Моисес Уртадо материализира усилията на съотборниците си.

Последваха няколко добри атаки на Вердер, но играчите на Томас Шааф не можаха да достигнат до чиста голова ситуация. В 21 - ата минута Торстен Фрингс отправи силен изстрел, но вратарят на каталунците Горка спаси. В 29 - ата отново стражът трябваше да се намесва, след като Налдо стреля с глава след центриране в наказателното поле.

В 34 - ата минута германците организираха и едно от най - силните си нападения. Диего елиминира двама футболисти на Еспаньол, асистира към Фрингс, който центрира отляво, но отново нямаше играч на Вердер в пеналта, който да завърши атаката.

Последната опасност през това полувреме се случи пред вратата на гостите, когато Вийзе трябваше да отразява далечен изстрел на Лакрус в 41 - ата минута.

Втората част започна по перфектен начин за домакините и в 49 - ата минута те поведоха с 2:0. Де ла Пеня центрира от корнер и Пандиани засече топката с глава, вкарвайки я за втори път в мрежата на Вийзе.

Самият Вийзе се превърна в главно действащо лице 8 минути по - късно. Тамудо бе изведен по перфектен начин и Вийзе излезе с цел да изпевари нападателя и отнеме топката. Тамудо обаче бе по - бърз и Вийзе го фаулира извън наказателното поле, поради което получи червен картон.

Оттук насетне нямаше съмнение кой ще бъде победителят. Каталунците продължиха да доминират и създадоха още опасности чрез Руфете, Де ла Пеня и Тамудо. В 83 - ата минута Руфете бе заменен от Короминас и само 4 минути след това именно Коро вкара третото попадение. Човекът, който осигури оставането на Еспаньол в Примера през миналия сезон, вкарвайки победното попадение срещу Реал С в последния кръг и то в 93 - ата минута, сега се разписа след асистенция на Риера.

Истинска драма се разигра на "Рейно де Навара", където Осасуна спечели срещу настоящия носител на трофея Севиля с 1:0. През първото полувреме битката се водеше в средата на терена и частта завърши при нулево равенство.

10 минути след началото на второто полувреме обаче домакините излязоха напред в резултата. Роберто Солдадо засече центриране на Давид Лопес в наказателното поле и направи вратаря на гостите Кобеньо безпомощен.

В 64 - ата минута срещата бе временно прекратена поради контузия на главния съдия Браамхар, който бе заменен от четвъртия рефер Петер Винк. Оттук насетне Севиля доминираше на терена, но така и не можа да достигне до попадение.

В 78 - ата минута Дани Алвеш центрира опасно и само намесата на Куеяр предотврати изстрел на Кануте.

В самия край отново Алвеш направи страхотно подаване в пеналта, но Кержаков действа несъобразително.

В добавеното от рефера време пак Кануте и Алвеш опитаха късмета си, но в крайна сметка Севиля ще трябва да решава нещата в реванша на "Санчес Писхуан".