Волфсбург затвърди отличната си форма от началото на годината с нов престижен успех. В първия осминафинал за Лига Европа, „вълците" победиха Интер с 3:1 у дима и си осигуриха аванс преди реванша на италианска земя, въпреки лошото начало на мача тази вечер.

„Нерадзурите" няма да от какво да се оплакват, тъй като започнаха отлично и поведоха още в 6-ата минута. Гостите направиха хубава контра, като Икарди изведе Паласио сам срещу вратаря, а той технично прокара топката между краката на Беналио за 0:1.

С това обаче на практика приключи всичко хубаво за италианците тази вечер.

Немците се отърсиха от шока и в 28-ата минута съумяха да изравнят. Де Бройне центрира от корнер, а Налдо след страхотен удар с глава заби топката в мрежата.

Истински тежките моменти за Интер дойдоха след почивката, когато германците нанизаха още два гола чрез рижавия Де Бройне. Голяма вина за попаденията обаче имаше и вратарят на Интер Карисо.

А Паласио имаше отличният шанс пак да изведе своите напред в 57-ата мин, когато остана самсрещу беналио, имаше цялото времена света да се подготви, но накрая би в аут.

В 63-ата мин. Карисо сам вкара вълка в кошарата си. Той сбърка левашки един пас, подавайки на Виейриня. Бразилецът, който бе на крилото, пусна към Де Бройне на дузпата и белгиецът не сбърка - 2:1.

В 76-ата дойде и вторият гаф на Карисо. Този път Дер Бройне се разписа направо от фаул, а стражът бе хванат в крачка, като топката везе в средата на вратата му.

Едвно след това попадение Интер се пораздвижи в атака и до края създаде едно-две полуположения.

Де Бройне пък можеше да оформи и хеттрик в последната минута, но би встрани от вратата на тотално объркания Карисо. Така Интер го чака тежък реванш, макар чер авансът на „вълците" не е чак толкова непреодолим.

ВОЛФСБУРГ - ИНТЕР 3:1

0:1 Паласио (6')

1:1 Налдо (28')

2:1 Де Бройне (63')

3:1 Де Бройне (76')

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Родригес, Кнохе, Налдо Виейриня, Гилавуджи, Густаво, Шюрле, Калигури, Де Бройне, Дост;

ИНТЕР: Карисо, Д'Амброзио, Жуан, Ранокия, Сантон,Медел, Гуарин, Ернандес, Шакири, Паласио, Икарди.